Az orosz védelmi minisztérium bejelentése szerint erőik elfoglalták a harkivi régióban fekvő Sztaricija falut - írta meg a Sky News.
Andrej Derkacs ukrán származású orosz politikus bejelentette, hogy azonosították az Északi Áramlat gázvezetékek elleni szabotázsakcióban részt vevő ukrán csoport minden tagját - írta meg a Taszsz.
Úgy néz ki, nem sikerült megállítani az orosz előretörést az Ocseretine-szektorban, a falu megszállása után tovább tudtak haladni a moszkvai csapatok északnyugati, nyugati irányba.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök április 26-án menesztette pozíciójából Olekszandr Jakovecet, aki a Támogató Erők parancsnoka volt – számolt be a Kyiv Independent.
Hivatalos ukrán csatornák jelentették, hogy vasárnap találat érte a Krími-félszigeten, Szevasztopolban horgonyzó, típusában egyedülálló, és több mint 100 éves „Kommuna” mentőhajót.
Egyre komolyabb nyomás alatt áll a Bahmuttól nyugatra található Csasziv Jar település, az oroszok most kezdik meg azokat a műveleteket, melyek célja a város bekerítése – derül ki egy frissen publikált térképről.
Az ukrán hatóságok az oroszok inváziója óta beszámol a lelőtt orosz eszközök számáról. Nem tettek másképp ma sem, azonban van egy furcsaság.
Viktor Bondarev szenátor, Oroszország védelmi bizottságának elsőszámú helyettese a RIA Novosztyinak nevezte meg, hogy kik voltak a terroristák.
Hajnalban kezdtek el szivárogni a hírek arról, hogy az ukrán tengeri drónok megtámadták és megrongálták - egyes források szerint elsüllyesztették - Oroszország legmodernebb hadihajóját, a Szergej Kotovot. Az ukrán védelmi minisztérium most videókat is közölt az akcióról.
Az ukrán légierő állítása szerint tíz nap alatt lelőtt tíz orosz harci repülőgépet, köztük kilenc korszerű Szuhoj Szu-34 és Su-35 típusú vadászbombázót, valamint egy ritka Berijev A-50-es radarrepülőgépet. Figyelembe véve, hogy az orosz űr- és repülőgépipar a külföldi szankciók miatt nehezen tud évi néhány tucat új repülőgépnél többet gyártani, ezek a veszteségek kifejezetten jelentősek az orosz fél számára - tudósított a Forbes.com.
Kirilo Budanov, az ukrán hírszerzés feje 83 ezer darab kanadai CRV7 rakétára nyújtott be igényt. Kanada eredetileg leszerelésre és megsemmisítésre szánta a rakétákat, ugyanis azok már elöregedtek, és használatuk számos kockázattal járhat - tudósított a Global News.
A Fekete-tenger stratégiai fontosságú vizein a tengeri hadviselés új fejezete bontakozik ki: egyre inkább dominánssá válik a tengeri drónok bevetése. Ukrajna élen jár a technológia alkalmazásában, de az előnye törékeny, mivel Oroszország fokozza ellenintézkedéseit. Az ukránok a FURY-projekt keretében igyekeznek olyan fegyvereket fejleszteni, melyekkel áttörhetik a fejlődő orosz védelmet – írta meg a NavalNews.
Rusztem Umerov az ukrán televízió adásában jelentette be, hogy a leszerelés fogalmát „megszüntetik” a háború lezárásáig. Ugyanakkor megígérte, hogy a katonáknak lehetőségük lesz elvonulni pihenésre – számolt be róla az Ukrajinszka Pravda.
Az ukrán védelmi minisztérium osztotta meg a videót X-en (régebbi nevén Twitteren), amelyen az Amerikai Egyesült Államok által adományozott M2 Bradley gyalogsági harcjárművek támadása látható.
A védelmi minisztérium az ukrán fegyveres erők három parancsnokának esetleges elbocsátását fontolgatja - jelentette a Kijev Independent az ország katonai és politikai vezetésének meg nem nevezett forrásaira hivatkozva.
Van visszaút az orosz hadvezetés csúcsára, ennek élő bizonyítéka Mihail Teplinszkij esete. Az orosz vezérezredest nevezték ki az orosz Dnyeper környékén harcoló alakulatok parancsnokának – számolt be az Ukrainszka Pravda.
Előrelépést ért el a kínai és az amerikai fél vasárnap.
Napos, de becsapós idő várható jövő héten. Megjött a friss előrejelzés.
Aki vét a jog ellen, rögtön retorzióval nézhet szembe.
Korlátozta az elektromos akkumulátorgyártó, hogy ki vehet a papírjaiból a hétfői részvénykibocsátás során.
Eldurvult a helyzet a két ország között az elmúlt napokban.
Azt kellene biztosítani, hogy a klímavédelem ne jelentsen gazdasági terhet.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?